مهاجرت پرستاران به کانادا

امروزه کشور کانادا به یکی از بهترین مقاصد دنیا برای مهاجرت تبدیل شده به گونه ای که روزانه هزاران نفر به قصد تحصیل، زندگی و کار به این کشور مهاجرت می کنند.

علاوه بر این همواره این کشور با دارا بودن شرایط کاری مناسب برای پرستاران، مقصد مناسبی به جهت مهاجرت و کار می باشد.

البته مهاجرت پرستاران به کانادا مانند هر کار و حرفه دیگری، دارای روش ها و شرایط خاصی می باشد که در این مقاله سعی داریم اطلاعات لازم در این زمینه را مطرح نماییم.

شرایط مهاجرت پرستاران به کانادا

امروزه با کمبود نیروی کار به عنوان پرستار، مهاجرت پرستاران به کانادا بسیار زیاد شده است. به غیر از پرستاران، فارغ التحصیلان رشته های پزشکی و پیراپزشکی نیز متقاضی مهاجرت به کانادا هستند. اگر پزشک هستید مطلب ” مهاجرت پزشکان به کانادا ” را مطالعه کنید.

برای مهاجرت پرستار به کانادا (پرستاران تحصیل کرده در خارج از کشور کانادا) در وهله اول لازم است تا پرستار جواز کاری خود را از سازمان ارزیابی مدارک پرستاری موجود در کشور کانادا ( National Nursing Assessment Service ) اخذ نمایند تا این سازمان با کمک انجمن های پرستاری، مدرک تحصیلی و سابقه کار پرستاری را که قصد مهاجرت به کانادا را دارد، ارزیابی کنند.

مدارک لازم برای ارائه به این سازمان، موارد زیر می باشد:

 1. ارائه مدارکی از جمله شناسنامه، پاسپورت، عقد نامه و…
 2. ارائه مدرک قبولی در آزمون زبان ( برای تایید قبولی توسط این سازمان لازم است تا فرد در آزمون آیلتس آکادمیک نمرات Listening 7.5, Reading 6.5, Writing 7, Speaking 7 را کسب نماید.)
 3. مدرک تحصیلی ( منظور از مدرک تحصیلی، تمامی مدارک دانشگاهی با تمام ریز نمرات می باشد.)
 4. ارائه مدرک مربوط به انجمن پرستاری ( که هر کدام از متقاضیان با توجه به کشور خودشان در آن عضو هستند.)
 5. و در نهایت لازم است تا متقاضی، سابقه کاری خود در ۱۰ سال گذشته را ارائه دهد.

لازم به ذکر است تا برای مهاجرت پرستاران به کانادا، تمامی این مدارک ویزای کانادا باید به زبان انگلیسی و یا فرانسوی ترجمه شده باشند.

مهاجرت پرستار به کانادا

همچنین لازم است تا متقاضی، برای ارزیابی کار خود توسط این سازمان مبلغی حدود ۶۵۰ دلار کانادا را در هنگام ثبت نام پرداخت کند.که در صورت عدم تایید و قبولی این ارزیابی، مبلغ فوق برگردانده نمی شود.

علاوه بر این پس از تایید مدارک و ارزیابی توسط این سازمان (NNAS)، هر فرد باید در انجمن پرستاران استان محل کار خود، برای عضویت اقدام نمایند. که این کار نیز دارای هزینه ها و شرایط خاص خود می باشند.)

پس از ارزیابی و اخذ مدارک متقاضی و مهاجرت پرستار به کانادا، فرد می تواند در حوزه های مختلفی که در زیر شرح داده ایم مشغول به فعالیت شود:

 • بیمارستان ها
 • بخش های تخصصی موجود در بیمارستان همانند بخش نوزادان که نیازمندان آزمون مخصوص و یا مجوز RN می باشد.
 • Acute Care Nurse (مراقبت از افراد سالخورده)
 • Home visit nurse (مراقبت از بیمارانی در منزل که زیر نظر پزشک هستند)
 •  Camp Nurse (خدمات به کودکان)
 • Nursing Home (خدمات به سالخوردگان، کار بعنوان پرستار در خانه سالمندان)
 • Long term care facility  (خدمات به بیمارانی که نیازمند مراقبت های دایمی هستند مانند بیماران اوتیسمی)
 • Palliative care (مراقبت و خدمات ویژه برای افرد سالخورده)
 • Hospice (مراقبت از بیماران با بیماری های خاص همانند ایدز)
 • School nurse  (پرستار برای دانش آموزان)
 • Medical industry nurse  (مراقبت و ارائه خدمات در کارگاه ها)
 • Trail nurse ( محققان در زمینه پزشکی)

توجه شود که پس از مهاجرت پرستاران به کانادا، لازم است تا فرد برای کار در هر یک از زمینه ها، در ابتدا رزومه و مدارک خود را تکمیل و به محل کار بفرستد تا در صورت تایید بتواند مشغول به کار شود.

البته لازم به ذکر است که قبل از ارسال رزومه خود از شرایط کاری آن مجموعه مطلع شود؛ زیرا که میزان حقوق و شرایط کار در هر شهر و ایالت های مختلف در کانادا، متفاوت می باشد.

پرستاران می توانند علاوه بر کار، تحصیلات خود را با بورسیه شدن زیر نظر بیمارستان ادامه دهند.

حقوق پرستاران در کانادا

در صورت مهاجرت پرستاران به کانادا، آن ها به ازای خدمات و فعالیتی که انجام می دهند، مقدار حقوق پایه ای را دریافت می نمایند. که معمولا میانگین این دستمزد برای پرستاران حدود ۵۲۰۸۳ دلار در سال می باشد.

البته باید توجه شود که این میزان بسته به شهر و ایالت های موجود در کانادا، متفاوت است به گونه ای که شهر وینییگ با پرداخت مبلغ ۶۰۹۳۷ دلار در سال، به یکی از بهترین شهر ها برای پرستاران تبدیل شده. البته شهر کلگری نیز در حال حاضر بدلیل مواجه شدن با کمبود نیرو، پذیرای پرستاران بسیاری می باشد.

در جدول زیر با توجه به هر کدام از شهرها، حقوق پرستار در کانادا شرح داده شده است:

اسامی شهر ها حقوق پرستاران در کانادا
مونترال ۴۴۷۹۲
تورنتو ۴۵۳۱۳
هالیفاکس ۴۸۹۵۹
کلوونا ۵۱۰۴۳
ونکوور ۵۲۶۰۳
ویکتوریا ۵۳۶۴۵
ادمونتو ۵۳۶۴۵
کلگری ۵۳۶۴۵
رجیا ۵۵۷۲۸
وینییگ ۶۰۹۳۷

تیم با تجربه و متخصص گروه جاب ویژن، همواره در تلاش است تا برای مهاجرت پرستاران به کانادا و متقاضیانی که قصد اقامت و زندگی و کار در این کشور را دارند، با ارائه خدمات و مشاوره مهاجرت به کانادا ، آن ها را یاری نمایند.

در تمام مراحل مهاجرت همراه و کنار شما هستیم.

با ما تماس بگیرید…

 

  fa_IRفارسی
  en_USEnglish fa_IRفارسی

  لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.

  آدرس:

  گیلان - رشت

  شماره تماس:

  001234656789

  ایمیل:

  info@company.com

  سبد خرید